Data wydruku: 2021-05-13 10:45:27

Urząd Miejski w Grodkowie

e-mail: um@grodkow.pl www: grodkow.pl

Aktualności

Sobotnie DIY w Domu Kultury

 

Są to zajęcia z rękodzieła dla dorosłych i młodzieży organizowane już od kilku lat przez Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie. Mocno ograniczona działalność Domu Kultury w okresie pandemii koronawirusa odsunęła w czasie bezpośrednie spotkania. Często były one okazją do wymiany doświadczeń i rozwijania wspólnych, nieraz dość oryginalnych zainteresowań. Poprzez prezentację różnorodnych technik, OKiR w Grodkowie daje możliwość, nie tylko rozwijania manualnych zdolności poszczególnych uczestników zajęć. Sprawia, że szerzy się idea twórczości, choćby w tej najprostszej formie Wartości nabierają ręcznie wykonane przedmioty, często z wykorzystaniem elementów z recyklingu - nadanie drugiego życia rzeczom, które stają się materiałem twórczym. Wspólne zajęcia były też momentem relaksu i przyjemnej atmosfery.

 

Aby przypomnieć stęsknionym, że my również czekamy, aby ruszyć pełną parą (z zajęciami i wydarzeniami artystycznymi, kulturalnymi czy sportowymi) zaproponowaliśmy zajęcia zdalne dla dorosłych!

 

Jak się sprawdziły? Zapisani uczestnicy skorzystali ze specjalnie przygotowanego wcześniej instruktażu w postaci filmu na youtube i wykonali stroik wiosenno-wielkanocny z przygotowanych pakietów.Stroik ten mógł cieszyć oczy domowników w okresie Wielkanocy. Każda realizacja nieco się od siebie różni i jest wyjątkowa. Mam nadzieję, że tworzenie jej od podstaw dało sporo przyjemności. 

 

Dziękuję za zaangażowanie i tak wspaniałe wykonania własnych wersji stroików. 

 Film instruktażowy: https://www.youtube.com/watch?v=Ga4S_UPBb74

Zapraszamy do śledzenia działalności OKiR w Grodkowie.

 

Zajęcia z rękodzieła przygotowała Ewa Kałuzińska

Materiał filmowy - Wiesław Dubaniowski

Montaż - Ewa Kałuzińska