Aktualności

AMK zakończyło sezon

Sezon 2018 w Mistrzostwach Strefy Polski Południowej dobiegł końca. Ostatnia siódma runda odbyła się 30.09.2018 w Dębskiej Woli, w której udział wzięło 70 zawodników.Klub AMK Grodków zaprezentował się znakomicie zajmując 2 miejsce???? w klasyfikacji klubowej wyprzedzając 51 innych zespołów. Ten sukces był możliwy dzięki zawodnikom, którzy na co dzień jeżdżą w barwach AMK Grodków i zajmują wysokie lokaty podczas wyścigów. I tym razem było podobnie, mimo że tor był techniczny i wymagający, a miejscami przeszkadzał kurz, grodkowianie zrobili dobrą robotę.

W klasie MX65 bardzo dobrze wypadł młodziutki i dobrze zapowiadający się Szymon Chludziński, który dzielnie walczył z kolegami zajmując ostatecznie 6 msc. W klasie MX1C znakomicie zaprezentował się Krzysztof Urban. Krzychu miał dwa znakomite starty, co sprawiło, że konkurencja została daleko w tyle, a on bez problemu wywalczył 1 msc.???? W klasie MX2C wystartowało dwóch naszych rajdersów, którzy również trzymali gazu. Ariel Groński zajął po zaciętej walce świetne 5 msc. Przemysław Ostrowski tym razem był 13, ale to bardzo dobry wynik gdyż w tej klasie wystartowało 22 zawodników, a Przemek od niedawna uprawia tę dyscyplinę sportu. Niestety pech nie ominął naszej zawodniczki z klasy MX Kobiet Marty Frączek. W pierwszym wyścigu zepsuł się jej motocykl i Marta nie mogła kontynuować jazdy, na szczęście w drugim biegu na pożyczonym motocyklu w pięknym stylu, zaledwie o 3 sekundy przegrała walkę o 2 msc, ostatecznie zajmując 5 pozycję. Najwięcej naszych zawodników wystartowało w klasie MX Masters, gdzie po również świetnej jeździe zajęli wysokie miejsca. Andrzej Seremet w pełnym gazie wywalczył 1 msc,???? Marek Lorek o włos od pudła przyjechał 4., natomiast Grzegorz Dziekan również z bardzo dobrą jazdą przyjechał na 6 msc. Tak samo jak pozostali, gazu kręcił Konrad Korzeniowski zajmując 9 pozycję. Na zawodach odbył się także wyścig dla klasy mini, w którym wystartował pięcioletni Amin Rekik zajmując 4 msc.

W klasyfikacji sezonu troje zawodników AMK Grodków wywalczyło tytuły mistrzowskie Andrzej Seremet oraz Krzysztof Urban zostali Mistrzami Strefy Polski Południowej, natomiast Marta Frączek II-vice Mistrzynią Strefy Polski Południowej!

Wyniki klasyfikacji sezonu:

Klasa MX65

Szymon Chludziński 4 msc.

Tymon Kotala 10 msc.

Klasa MX JUNIOR

Karol Mikoda 9 msc.

Klasa MX1C

Krzysztof Urban 1 msc. ????

Łukasz Denes (kontuzja) 7 msc.

Mateusz Chowaniec (kontuzja) 14 msc.

Patryk Dziasek 24 msc.

Klasa MX2C

Ariel Groński 6 msc.

Przemysław Ostrowski 9 msc.

Mateusz Wieczorek 61 msc.

MX Kobiet

Marta Frączek 3 msc.????

Laura Korzeniowska (kontuzja) 5 msc.

MX Masters

Andrzej Seremet 1 msc. ????

Grzegorz Dziekan 4 msc.

Marek Lorek 8 msc.

Konrad Korzeniowski 9 msc.

MX Open

Zbigniew Janicki (kontuzja) 11 msc.

Gratulacje dla wszystkich!!!

 

Warto również napisać o Międynarodowych Zawodach Meteorit Cup, które dbyły się dwa dni wcześniej w Czechach. Była to ostatnia runda z tej serii, w której wziął udział nasz reperezentant Andrzej Seremet. Udowodnił on swoją doskonałą formę osiągajac tam tytuł Wicemistrza Zawodów Meteorit Cup.

Teraz czas na odpoczynek i regenerację sił, a od przyszłego sezonu pełny gaz i walka o również dobre wyniki. Trzymajcie kciuki za AMK Grodków.

Ten sezon był dla AMK wyjatkow udany, oprócz doskonałych wyników na arenach krajowych i międzynarodowych zorganizowaliśmy po raz pierwszy Mistrzostwa Strefy Polski Południowej w Motokrosie w Grodkowie.

Nie byłoby to jednak możliwe gdyby nie pomoc naszych sponsorów:
- Gmina Grodków
- Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego
- Starostwo Powiatowe w Brzegu
- Miasto Brzeg
- OKiR Grodków
- ENDUROCROSS
- ENI
- Transport Szefer
- Anjolstop
- Zygmar
- Transport Bierzyński
- MONAR Gracze
- DROBEK RACING
- GRODWiK Sp. z o.o.
- ECO-LUK
- P.P.H.U. DOMUS
- FHU POL-BAU Niemodlin
- AS Armem-stal

  • Data aktualizacji: 2019-06-18 11:17
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 657 693